Proste sposoby na szybkie pozbycie się stresu

Stres jest niestety częścią codziennego życia. Nie jest niczym przyjemnym. Ale na szczęście, może się okazać, że radzenie sobie ze stresem dnia codziennego jest możliwe. Być może wystarczy, że zastosujesz się do naszych rad. Nie jest powiedziane, że w 100% pomogą, ale warto je poznać. Jest szansa, że te proste techniki pomogą wrócić do spokojnego stanu umysłu.
Samochód na stres
Jazda samochodem może być prawdziwą terapią antystresową, o ile nie utkniesz w kilometrowych korkach na końcu, lub na początku dnia pracy. Wyobraź sobie: wolna szeroka droga lub pusta autostrada, prędkość... Taka sielanka może wprowadzić w pół-medytacyjny stan, kiedy mózg pracuje w rytmie theta, czyli właściwie "wyłącza się" i odpoczywa. Zawsze tak się dzieje, gdy wykonuje się prace mechaniczne, które nie wymagają myślenia.
Ser... na pozbycie się stresu
Czym poprawić sobie nastrój? Może to być słynny ser, który pochodzi z Parmy. Jest doskonały, w pierwszej kolejności, ze względu na smak. Po drugie, uwielbiamy go ze względu na bogate pokłady tryptofanu (400-500mg na 100g sera). Ten aminokwas jest naturalnym antydepresantem i po prostu nieszkodliwym poprawiaczem nastroju, który nie uzależnia. Twarde sery w ogóle są bogate w tryptofan, z parmezanem na czele. Jedyny niuans: tryptofan, oprócz łagodzenia stresu, ma właściwości nasenne. Być może dlatego dietetycy zalecają również spożywanie nie więcej niż 40 g parmezanu dziennie.
Rezygnacja z telefonu pomaga
Mały gadżet, tak dobrze znany telefon komórkowy. Smartfon, to właśnie on może być przyczyną sporego stresu. Aby temu zapobiec, szwedzcy naukowcy z Uniwersytetu w Uppsali zalecają, by w miarę możliwości ograniczyć czas rozmów przez telefon komórkowy, a już na pewno nie używać go w nocy. Według nich promieniowanie elektromagnetyczne uniemożliwia osiągnięcie przez mózg stanu głębokiego snu. Używając telefonu przez zaśnięciem, jest szansa, że nastrój po obudzeniu będzie zły, a nocny wypoczynek nie będzie udany.
Warto pamiętać o tym, aby wyciszyć dzwonek telefonu przed snem. Można też przełączyć go na tryb wibracji. Nagły głośny dzwonek w nocy jest odbierany jako zagrożenie. Co sprawia, że wybija nas ze snu i przez to budzimy się w typowym stanie stresu. Wyciszony telefon jest znacznie przyjaźniejszy dla nocnego wypoczynku. Idealną sytuacją byłoby niezabieranie go do sypialni. Nie zawsze jest to jednak możliwe.