Zdrowie

Oto dlaczego jesteś magnesem na komary

Komary

Ukąszenia komarów są uciążliwe dla niektórych bardziej niż dla innych. Ale dlaczego? Tutaj znajdziesz odpowiedź na to pytanie. Otrzymasz również dobre porady, jak unikać ukąszeń komarów i co możesz zrobić, jeśli już się pojawią.

Ukąszenia komarów i ludzie

W miesiącach letnich cieszą nas ciepłe temperatury i długie wieczory, ale dobra pogoda sprawia, że ​​przychodzą komary. Istnieje ponad 3000 różnych gatunków komarów, ale tylko około 200 gatunków faktycznie kąsa. I tylko samice kąsają. Dla niektórych komary są większym utrapieniem niż dla innych. Ale dlaczego komary są bardziej przyciągane do niektórych ludzi niż do innych? Może być wiele różnych powodów, dla których jesteś ukąszony częściej niż przyjaciele, rodzina lub znajomi. Niektóre z przyczyn mogą być na przykład następujące:

 1. Komary uwielbiają kwas mlekowy. Komary uwielbiają kwas mlekowy, który produkujemy w organizmie podczas i po treningu. Komary również uwielbiają ciepło ciała i pot.
 2. Komary kochają kobiety w ciąży. Kobiety w ciąży emitują wyższy poziom CO2, co przyciąga komary.
 3. Komary uwielbiają, gdy pijesz alkohol. Alkohol wpływa na metabolizm i zwiększa ilość CO2 uwalnianego z organizmu. Podobnie jak ciąża, będzie to przyciągać tłumy komarów. Dodatkowe informacje: Komary szczególnie lubią cię, gdy piłeś piwo.
 4. Komary uwielbiają ciemne lub mocne kolory. Neutralna odzież może pomóc w odstraszaniu komarów, podczas gdy ciemne ubrania lub ubrania w bardzo mocnych kolorach mogą przyciągać komary.
 5. Komary uwielbiają grupę krwi 0. Badania pokazują, że osoby z grupą krwi 0 są bardziej podatne na ukąszenia komarów niż inni. W rzeczywistości osoby z grupą krwi 0 są dwukrotnie bardziej podatne na ukąszenia komarów niż np. osoby z grupą krwi A.

Grupa krwi i zapach wpływają na ilość ukąszeń komarów

Nawet jeśli zrobisz wszystko, aby uniknąć ukąszenia przez komary, może to nie wystarczyć. Komary przyciągają CO2 i ciepło emitowane przez wszystkich ludzi. Ale w większym stopniu przyciągają ich również pewne zapachy, które mogą się różnić w zależności od osoby. Jeśli masz odpowiedni zapach ciała, niewiele możesz zrobić, aby powstrzymać tych małych krwiopijców. I coś sugeruje, że ma to związek z twoją grupą krwi. Niektóre osoby po prostu przyciągają komary zapachem ciała, podczas gdy inne mają naturalny zapach ciała, który odstrasza komary. Jest uwarunkowany genetycznie i może również decydować o tym, dlaczego masz więcej ukąszeń komarów niż osoba obok ciebie.

Co można zrobić, aby uniknąć ukąszeń komarów?

Istnieje wiele różnych poglądów na ten temat. Wielu twierdzi, że witamina B może odstraszać komary – podobnie jak czosnek. Niekoniecznie tak jest w przypadku witaminy B, ale może tak być w przypadku czosnku. Teoretycznie czosnek może maskować naturalny zapach ciała, ale nie zostało to naukowo udowodnione. Udowodniono, że działają dostępne bez recepty środki odstraszające komary. Jednak środki zaradcze nie będą w stanie całkowicie zapobiec ukąszeniom komarów.

Jak najlepiej leczyć ukąszenia komarów

Jeśli nadal masz pecha, że ​​zostałeś ugryziony przez komara, możesz zrobić kilka rzeczy, aby złagodzić swędzenie i obrzęk. Lód może mieć kojący wpływ na obrzęk, co może również złagodzić swędzenie.

Dodatkowo, aby złagodzić swędzenie po ugryzieniu komara, możesz spróbować:

 • Aloesu
 • Skórki cytrynowej
 • Skórki banana
 • Octu jabłkowego
 • Oleju eukaliptusowego
 • Olejku lawendowego