Wiedza

Jak ymieni literz na klawiaturye?

Wydaje się, że zdanie: jak ymieni literz na klawiaturye jest śmieszne i niepoprawne. I takie jakieś nie do końca zrozumiałe. Ale tak naprawdę nie jest. Wie to każdy, kto używając Windowsa zmienił sobie przez przypadek układ klawiatury. To wystarczyło, aby tekst pisany nie był do końca zrozumiały. Zdanie powinno wyglądać bowiem tak: jak zmienić litery na klawiaturze. A to już jest zrozumiałe. 

Jak ymieni literz na klawiaturye

Jeśli zmieniły ci się litery na klawiaturze i pod literą Z masz teraz literę Y, a pod literą Y masz Z to można bardzo łatwo to naprawić. Problem wynika stąd, że pewnie udało ci się nacisnąć dwa klawisze jednocześnie. Czyli klawisz SHIFT wraz z klawiszem CTRL. To cała tajemnica. 

Aby więc zmienić litery na klawiaturze, wystarczy nacisnąć jednocześnie dwa klawisze. Klawisze leżące obok siebie, czyli SHIFT oraz CTRL. Ich naciśnięcie zmienia stronę kodową. Przypadkowe naciśnięcie także. Więc jeśli chcecie powrócić do wcześniejszych ustawień klawiatury, wystarczy je nacisnąć. 

Można też szukać ikonki języka na pasku zadań i tam zmienić ustawienia klawiatury. Można też zmienić te ustawienia w Panelu Sterowania -> Zegar, język, region -> Region, język -> klawiatury i język -> zmień klawiatury -> kategoria ogólne -> wybieramy polski (214). Ale łatwiej i zdecydowanie szybciej jest w takim przypadku nacisnąć SHIFT + CTRL i gotowe.